Knihy

Dítě ohně – S. K. Tremayne

Originál: The Fire Child

Počet stran: 344

 

Anotace:

Když si Rachel vezme okouzlujícího Davida, zdá se, že všechno bude dokonalé. Nechává za sebou život v Londýně a přesouvá se do nádherného Carnhallow House v Cornwallu. S novým manželem získává bohatství, lásku a milého nevlastního syna Jamieho. Brzy se ale Jamieho chování změní a Rachelin dokonalý život začne mít trhliny. Jamie se chová podivně, tvrdí, že ho pronásleduje přízrak jeho zemřelé matky, Davidovy předchozí ženy. Snaží se Jamie Rachel jen vyděsit, nebo je snad jeho trauma větší, než si myslela? Rachel se noří do hlubin minulosti a její podezření roste. Proč David odmítá mluvit o Jamieho chování a co přesně se před dvěma lety stalo jeho bývalé manželce? Blíží se prosinec a Rachel se obává, že se naplní hrozba v Jamieho slovech: „O Vánocích zemřeš.“

 

V srpnu jedeme na dovolenou do Londýna, tak by to chtělo něco s pořádnou londýnskou tématikou. Nevědomky jsem začala rovnou s thrillerem.

V knize se seznamuje s Rachel – krásnou mladou ženou, která se provdala za ovdovělého Davida a spolu s ním do jejího života vstoupil i nevlastní syn Jamie. Po svatbě opouští svůj londýnský život a stěhuje se do rodinného sídla v Carnhallow. Její vztah s nevlastním synem je zpočátku harmonický, avšak postupem času se atmosféra začíná měnit. Jamie tvrdí, že vídá ducha své zesnulé matky Niny, která tragicky zahynula v dolech, které jsou součástí Carnhallow a předpovídá své nevlastní matce smrt o Vánocích. Rachel začíná pátrat na vlastní pěst, aby získala více informací o tragické smrti Niny, které před ní David tají. V průběhu se ale vynořují také informace ohledně temné minulosti, kterou za sebou má sama Rachel. V příběhu jsou hojně zmiňováni i Davidovo předci – “prokletý” rod Kerthernů- a původ jejich bohatství. Právě doly v Carnhallow jsou centrem veškerých tragických událostí, které tuto rodinu už roky provází.

 

Knihu jsem si vybrala na doporučení kolegyně z práce, která četla i předchozí dílo autora – Ledové sestry. Už anotace mě zaujala a uznávám, že doporučení bylo oprávněné. Příběh zasazený do temných vřesovišť nedaleko Londýna spolu s popisem britského ponurého počasí udělá své. Knihu jsem měla přečtenou za poměrně krátkou dobu. Nelze se od ní odtrhnout, nutí vás číst dál, abyste se to proklaté tajemství také dozvěděli. Pokud jste ale strašpytel jako já a máte husí kůži při hororech, kde se vyskytují duchové, tak nedoporučuji číst o samotě. Tuhle knihu bych si na chatu na samotě prostě nevzala. V několika reakcích jsem četla, že spousta lidí by vypustilo poslední kapitolu. Na toto mám opačný názor. Jestli si knihu přečtete, dejte mi vědět, jak to vidíte vy.

 

Hodnotím 70% a už se těším, až se pustím do Ledových sester.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..