Knihy

Dokonalé stopy – Helen Fields

Originál: Perfect Remains
Počet stran: 352
Žánr: detektivka

Po thrilleru Dítě ohně, jež jsem četla naposled, přišla dokonalá detektivka – Dokonalé stopy. A tohoto označení se vůbec nebojím.

Jsme v prostředí chladného Edinburghu, kam je z francouzského Interpolu na pozici vrchního vyšetřovatele přemístěn policejní vyšetřovatel Luc Callanach.  Jeho budoucím kolegům to zrovna není po chuti, protože ho vnímají jako cizince, který měl zjevnou podporu nadřízených. Vřelého slova se mu dostává aspoň od Avy, jeho kolegyně, se kterou nachází ihned společné sympatie. Spojuje je láska k jejich práci a i určitá uzavřenost vůči cizím lidem.

A teď trochu k dějové lince. Kniha začíná nalezením ženských ostatků ve shořelé turistické chatě. Vše je na popel spáleno až na kus šátku zašpiněný krví, který vede k identifikaci pohřešované právničky Elaine Buxtonové. Luc a jeho tým nemají žádné použitelné stopy, které by vedly k nalezení vraha. Objevuje se další tělo, které je naloženo v kyselině, a identifikovat jej lze jen podle zubů. Dle výsledků DNA je další obětí oblíbená reverendka JayneMageeová, což vyvolává na veřejnosti obrovský rozruch. Souběžně s tímto případem vyšetřuje Ava úmrtí dvou novorozenců odložených v parku, které nás později přivádí do zvrhlého kláštera, kde jsou umístěny nezletilé těhotné dívky, které se zde mají zpovídat ze svých hříchů.

Příběh nám graduje v momentě, kdy je anonymními dopisy ohrožena Aviina nejlepší kamarádka Natasha. Při Lucově a Aviině snaze ji ochránit je pachatelem unesena bohužel sama Ava. Luc dělá vše pro to, aby pachatele vystopoval a našel Avu pokud možno živou. Podaří se mu to? To vám nechám jako překvapení.

Některé kapitoly jsou psány i z pohledu vraha, což dodává knize neuvěřitelný spád. Dozvídáme se zde důvody jeho činů, jeho způsob myšlení.  Kniha mě doopravdy pohltila a měla jsem ji velmi rychle přečtenou. Po dlouhé době mě něco zaujalo tak, jako mnou velmi opěvovaný Kepler a troufám si říct, že dvojice Luc a Ava jsou asi nejsympatičtější vyšetřovatelé, o kterých jsem kdy četla. Už teď vím, že v mé knihovně rozhodně nesmí tato detektivka chybět a moc se těším na pokračování.  Knihu hodnotím 90 %.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..