Kavárny

Original Afrika Café

Pokud jste milovníkem Afriky a dobré kávy, tak byste se určitě měli zastavit v Original Afrika Café. Toto místo se nachází v Dolním Třeboníně, kousek za Českými Budějovicemi, směrem na Český Krumlov.

Musím říct, že jsem se k návštěvě dlouho odhodlávala, ale v momentě, kdy se objevila nádherná velká zahrádka, bylo jasno.

Jak už jsem psala, prostředí je celé v africkém stylu. Je zde velká hala, kde je samotná kavárna a součástí je i obchod s různými dárky, oblečením, bytovými doplňky, ale i jídlem. Vše se zde prezentuje jako „Original Africa“. Jestli produkty jsou originály z Afriky, jsem nezkoumala, ale každopádně zde naleznete spoustu krásných věcí a myslím, že spoustu z vás by si zde určitě vybralo.

Co bych určitě vyzdvihla, je milá a velmi ochotná obsluha. Baristka vám poradí a popřípadě i vše vysvětlí, a to s ÚSMĚVEM. A řekněte sami, občas ho u mnoha lidí postrádáme. Já jsem si klasicky dala cappuccino a kamarád novinku – espresso s tonikem. S kávou jsem byla velmi spokojená, dostala jsem téměř učebnicové cappuccino, které bylo chuťově velmi dobré (káva je směsí afrických arabik). Druhý nápoj se připravuje tak, že se do sklenice s ledem a tonikem nalije espresso a ozdobí se mátou. Je to věc, která vás těchto letních dnech určitě osvěží a patřičně nabudí. Pro mě ovšem tento drink favoritem není, jelikož mi vadí hořká chuť toniku, ale kdo s ním je kamarád, tak určitě doporučuji. Co se týče kávy, drží se zde principů direct trade – pražírna nakupuje zelenou kávu přímo od farmáře.

Jak už jsem zmínila, součástí je i velká terasa, vedle níž se nachází dětské hřiště, takže ani návštěva s nejmenšími nebude problém. Zahrádku lemuje záhon s bylinkami, z čehož jsem byla absolutně unešená.

Celkově bych udělila hodnocení 75%. Co jsem postrádala, byly papírové nápojové lístky. Veškerá nabídka je napsaná na tabulích, takže chvilku postáváte před barem, než to všechno pročtete. Druhou věcí, která by dle mého názoru chtěla trošku vylepšit, je webová stránka, respektive nedostatek na ní obsažených informací. O kavárně a podniku celkově se tam podrobnější informace, bohužel, nedozvíte. A poslední věcí, na kterou bych se více zaměřila, je reklama. Spoustu lidí o tomto místě neví a to je velká škoda. Original Afrika Café určitě stojí za návštěvu.

Web Original Afrika Café

 

 

 

1 thought on “Original Afrika Café

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..