Ze života

Závislost jménem Yankee Candle

Jestli mám ještě na něco úchylku kromě knížek a dobré kávy, tak je to pálení svíček. A to jakýchkoliv a kdykoliv. Tohle jsem pravděpodobně zdědila po mé mamce, ta je totiž největší svíčkový maniak v okolí. Proto není divu, že když jsme objevily Yankee candle, tak jsme se do nich dočista zbláznily. Myslím, že první zmínky jsem viděla na Instagramu, pak jsem hledala dále, až jsem se dostala k velmi tučné objednávce na e-shopu. Bohužel, co je pravdou, tak YC nejsou v ČR zrovna levnou záležitostí. Během studentských let jsem si kupovala pouze vosky, protože pro mě byly cenově nejdostupnější. Dnes, i když si už vydělávám, není tomu jinak, s výjimkou nějaké votivní svíčky. Pořád jsem se ještě nedostala do stádia, kdy bych byla ochotná za svíčku utratit 600-800 Kč.

Ovšem před Vánoci jsem dostala tip na jeden zahraniční e-shop, kde je mají zhruba za polovinu. Výprodej jsem ale propásla, takže se žádný úlovek nekonal (ale věřím, že moje šance ještě přijde). Co dává u mě YC plusové body je ještě příběh, jak vůbec značka vznikla. Samozřejmě, dejte k nějaké věci osobní příběh a já jsem z toho hned hotová. Ale je to hezký, uznejte. Úplně si toho malého chlapečka představuju, jak z voskovek mamince vyrábí dárek k Vánocům. Pokud jste příběh YC nečetli, tak mrkněte zde: www.yankeesvicky.cz/nas-pribeh

Důvodem, proč článek píšu, je i seznam mých TOP vůní, které jsem zatím objevila. Kdyby tady byl někdo, kdo YC ještě nezkusil, tak to pro něj může být třeba i inspirace.

Mé TOP vůně

Mou absolutně nejoblíbenější vůní je Olive & Thyme (Olivy a tymián). Mám ji už po několikáté a asi si ji ještě dlouho kupovat budu. Když si ji zapálím, tak mám pocit jako bych byla u moře. Můžete zde objevit citrusové tóny doplněné bylinkami.

 Číslem dva je určitě Red Apple Wreath (Věnec z červených jablek). Bez tohoto vosku si nedokážu představit Vánoce. Nádherná vůně, kde můžete cítit jablka a skořici.

Do třetice je to Cranberry Pear (Brusinka a hruška). Intenzivní vůně brusinek, kterou zjemňuje hruška. Bohužel tato vůně bude zřejmě končit, ale ještě se na pár stránkách sehnat dá. Tak udělejte zásoby.

Mezi další oblíbenou vůni patří i Sparkling Cinnamon (Třpytivá skořice) – jsem milovník skořice v jakékoliv podobě. Pokud to máte stejně, tahle bude určitě ta pravá i pro vás.

Nesmím zapomenout na Red Rapsberry (Červená malina), která je hodně výrazná a provoní celý byt.

Musím zmínit i vůně Mandarin Cranberry (Mandarinka a brusinka) a Spiced Orange (Pomeranč se špetkou koření), na které jsem přišla náhodou, protože si je objednala mamka. Moc mě nikdy dle názvu nezaujaly, ale voní nádherně. Ještě uvidím, až se zapálí, třeba je také zařadím do svých TOP.

 

Kde nakupuji?

Momentálně bydlím v Českých Budějovicích, takže když si chci udělat radost, tak v Zahradním centru Ferenčík, kde mají obrovský výběr a i super ceny nebo dále objednávám na e-shopu www.yankeesvicky.cz a nebo na Facebooku.

 

Doufám, že se Vám článek líbil a třeba vám přinesl i trochu inspirace. Napište mi do komentářů, jaká je ta vaše TOP.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..