Kavárny, Ze života

ZOO Jihlava a Coffee Way

Volno před námi, tak by byla škoda ho pořádně nevyužít. Chystali jsme se na mou milovanou Vysočinu, ale chtěli jsme si cestu ještě nějak zpestřit. První možností byla Macocha, ovšem na tento víkend nebylo už možné rezervaci udělat, tak padla volba na ZOO Jihlava.

Ještě před odjezdem jsem vyhledávala v Jihlavě zajímavá místa a hlavně i kavárny, kdyby nám zbylo trochu času. Zaujala mě Pražírna Koruna, Café Budík Jihlava, Kavárna Buková a Kavárna Paseka. Ovšem když řekneme, že vyjíždíme v 8, znamená to, že vyjedeme v 10. Tohle musíme ještě trošku vyladit. Do Jihlavy jsme dorazili kolem oběda, takže se samozřejmě zastávka na kafe nekonala.

Co se týče samotné zoologické, tak tu mohu jen doporučit. Od doby, co jsem tam byla naposled, se hodně změnilo. Jsou tu nové pavilony a výběhy. Nejvíce času jsme strávili u žiraf, ty jsou prostě úžasný. A za zmínku určitě stojí i pavilon s deštným pralesem.

Chtěla bych určitě vyzdvihnout, že na mnoha místech v ZOO je možnost si natočit pitnou vodu. Nejsem milovníkem přeslazených limonád, takže jsem tuhle možnost uvítala.

Zvolili jsme trasu, kde jsme jako poslední navštívili výběh s hrochy a pavilon šelem. A to je to místo. Je zde odpočinková zóna, kde si můžete koupit zmrzlinu a hlavně KÁVU! Stojí tady stánek COFFEE WAY, ve kterém mají na mlýnku kávu právě z Pražírny Koruna, o které jsem se už zmiňovala. Mám zkušenost, že na těchto výletních místech na kvalitní kafe nenarazíte. Tohle je ale výjimka. Cappuccino ukázkově připravený a hlavně výborně chutnající. Třešničkou na dortu je fakt, že si  zde můžete zakoupit zrnkovou kávu, což jsem taky udělala.

Pokud pojedete do Jihlavy, tak ZOO určitě navštivte. Stojí to za to.

Praktické informace

Parkování – přímo u Zoo je parkoviště, ale pokud se Vám stane, že bude plné, zajeďte k Tescu, máte to pak 10 minut pěšky.
Vstupné – za dospělého zaplatíte 110,- Kč a snížené vstupné je 60,- Kč.
Chcete-li si naplánovat trasu, hned na pokladně si kupte za 5,- Kč mapku.
Občerstvení – po areálu je spoustu stánků a kiosků, takže hlady trpět nebudete. Na mnoha místech je možnost natočení pitné vody.
Kousek od výběhu žiraf je stánek s tropickými rostlinami, kde si můžete nějaké i zakoupit. Ceny skvělé, takže s námi domů odjížděl kaktus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..