Kavárny

ZH Caffé

Konečně! Po dvou knížkách tu máme recenzi na kavárnu. Dnes vám představím jeden nádherný podnik v Třeboni, z kterého opravdu cítíte, že to majitelé myslí vážně a milují to, co dělají.

Možná bych ještě ráda řekla, že pokaždé když jdu do nějaké kavárny, kterou neznám, tak si dávám jako první objednávku zásadně cappuccino. Jsem toho názoru, že právě na něm poznáme, jak moc to v daném podniku s kávou myslí vážně. U cappuccina jsou určitá pravidla jak ho připravovat a jak by mělo v závěru vypadat. Tudíž když nám přinesou plný hrnek kávy s nenašlehaným mlékem (o který se ve většině případů snažili), tak to asi není to pravé ořechové. Nicméně jsem člověk, který dává druhé šance. Když se to napoprvé nepovede, tak většinou zajdu ještě podruhé. Každý z nás má přece občas špatný den a žádný učený z nebe nespadl (ach ty vzpomínky, kdy jsem stála u kávovaru já)…

ZH Caffé se nachází v jedné boční uličce u náměstí, což je skvělý, protože si můžete doopravdy v KLIDU vychutnat atmosféru tohoto lázeňského města. Kavárna má zahrádku hned do ulice, což nevadí, protože zrovna zde žádný velký ruch není. Co bych doopravdy vyzdvihla je obsluha, která je milá a rychlá, takže se vám nestane, že by vám přinesli studenou kávu.

Co se týká celkové nabídky, tak bych řekla, že nápojový lístek je skvěle sestaven. Není to žádný stostránkový katalog všeho možného. Najdeme v něm samozřejmě kávu, kterou zde připravují i bez kofeinu, nealkoholické nápoje, domácí limonády (připravované ze 100% domácích sirupů), horké nápoje, horké čokolády „na dřívku“ a míchané koktejly. Hned v úvodu lístku se píše, že ZH Caffé je první kavárnou v ČR, která podává pravou italskou kávu Caffé Di a musím říct, že mně chutnala. Cappuccino bylo ve skvělém poměru, mléko suprově vyšlehané a i obrázek jsem tam měla.

Co je třeba určitě zmínit je obrovská nabídka zákusků. Vypadaly přímo skvostně a odcházela jsem s příslibem, že se zase příště určitě na nějaký stavím.

Celkově bych ohodnotila 82%. Je škoda, že kavárna nemá větší reklamu, aby si jí více lidí všimlo. Co oceňuji je aktivní FB stránka, na které najdete všechny aktuality a spoustu fotek.

Pokud budete mít cestu přes Třeboň, určitě se zde zastavte a užijte si tu nádhernou atmosféru.

Facebook ZH Caffé

P.S. Jestli máte nějaký tip, co v Třeboni určitě navštívit, tak sem s ním.

 

 

1 thought on “ZH Caffé

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..